Výroba webových stránok

Firma, ktorá nemá webovú stránku, ako keby ani dnes neexistovala. Mnoho ľudí sa už nespolieha na telefónne zoznamy, či letáky v novinách. Siahajú na vyhľadávače, alebo to priamo skúsia jednoducho zadaním domény o ktorej majú tušenie, že by mohla obsahovať to pravé. Dosiahnuť to, aby vás potenciálny klient a záujemca o Vaše služby je jednoduché, no komplikované zároveň. Každý, kto má peniaze, vie dosiahnuť veľké veci. Kto peniaze nemá, je odkázaný na vynaliezavosť. Vynaliezavosť spolu s čestnosťou v jednotlivých postupoch sa možno zdajú ako dve veľmi pomalé a neúčinné činnosti, no vedzte, že spoločne môžu fungovať a tvoriť divy. Chce to len trpezlivosť, skúsenosti a odhodlanie. Ani jedno nám nechýba, pokiaľ sa v danom okamihu nerúca svet, alebo nemáme 40 projektov naraz. Ak potrebujete svoje vlastné webové stránky, ste tu správne. Každá cena je individuálna a je dobré hneď na začiatku vedieť, že premrštené ceny ako pri štátnych zakázkach u nás určite nehľadajte.

Netušíte, o čom by stránky mohli byť, máte v rukách len predmet činnosti a fakturačné údaje?

Takéto veľmi stručné zadanie je žiaľ vemi bežné a veľmi často sanám nakoniec aj napriek dvom vetám obsahu podarilo vytvoriť rozsiahle prezentácie služieb a podnikateľskej činnosti. Ak netušíte, čo na stránky dať, skúste nás osloviť a ukážeme, že aj motyka vie vystreliť.

Chcete stránky, no netušíte nič o hostingu a internetových doménach www.niečo.sk? 

Každá webová stránka potrebuje tri veci. Prvou je internetová adresa = doména. Druhou je priestor, kde sa súbory stránky nahrajú = hosting. Treťou je obsah samotný = naša práca. Aby mohli stránky fungovať, potrebujú všetky tri zložky. Kým tretia je na nás, prvé dve Vám radi sprostredkujeme. Všetky starosti so zaistením, registráciou a výberom správneho hostingu nechajte pokojne na nás. Pri svojej práci využívame služby štyroch webhostingových spoločností, no prevažuje jediná v Českej republike s plne dostupnými službami a platbami v EUR aj pre Slovensko. Nepochybne aj Vy sami neskôre oceníte možnosti vlastných emailov, správy domén a poddomén v rámci Vašich stránok.

– vlastné emaily sú k Vašej stránke pochopiteľne bezplatné. Ich výber je čisto na Vás.

Máte pripravené jednotlivé textové časti každej zo stránok napríklad vo Worde a všetok fotografický materiál v jednom balíku?

To je ideálna predstava každého webmastera, že dostane všetky podklady pripravené s jasnou predstavou od klienta.

Chcete viacero dizajnov na výber?

Dizajn stránok je najnamáhavejšia vec na celej príprave. Po pravde, priebežný proces výroby webovej stránky by mal byť priebežný a konzultovaný. Vieme pracovať samostatne, no v prípade ak pri záverečných úpravách klient zistí, že chce zmeniť absolútne všetko a od základu… bude predsa len lepšie priebežne spoločne na projekte pracovať a konzultovať ho. Neustále zmeny a úpravy inak schváleného projektu a naplnenie prvotnej predstavy sú náročné na čas, ale aj Vaše financie. Infromujte nás preto, pokiaľ chcete niečo zmeniť a doplniť, vždy priebežne a čo najskôr. Pokiaľ si želáte vzhľad Vašich stránok podobný na iné, radi prinesieme do Vášho projektu určitú prímes. Neradi však kopírujeme prácu iných dizajnérov.

Chcete stránky, ktoré nebudú mať problém s vyhľadávačmi?

Samozrejme, o tom nemožno ani pochybovať. Tou najzákladnejšou vecou pre nás je pripraviť stránky, ktoré budú pre vyhľadávače čitateľné a príťažlivé. Ponúkať stránky, ktoré budú mať zásadné problémy v komunikácií s vyhľadávacími technológiami, prípadne celkom blokujú k nim prístup ani nemôžeme. Práve úspechy v pozíciách a posúvaní našich klientov vo výsledkoch čo najvyššie nás odlišujú od iných mladých spoločností na Slovensku.

Aké stránky určite nerobíme?

Stránky pre nezaujímavé služby, služby protizákonné, pochybné, prípadne stránky pre rôzne pochybné praktiky, u nás nemajú miesto. Nevenujeme im čas napriek záujmu druhých strán spojiť naše skúsenosti a ich dopyt. Záleží nám na kvalite a je celkom jedno, či sa pod takúto prácu podpíšeme, alebo nie. Času je málo a my čakáme možno práve na Váš projekt, ktorému sa budeme radi venovať.

Koľko stoja webové stránky u nás?

Aj tie najjednoduhšie stránky, ktoré nám zaberú menej ako deň a Vám splnia účel, nemusia stáť viac ako 49 EUR s DPH. Služba registrácie do katalógov je vtedy k dispozícií za 4,99 € s DPH. Nie každá začínajúca firma si môže pre svoje začiatky dovoliť nákladné systémy, zároveň pri neistote vlastnej budúcnosti je rizikom investovať veľké prostriedky do podobných technologických riešení. Našim zámerom je od začiatku ponúknuť profesionálne stránky a pekné prezentácie atraktívne pre vyhľadávače, ktoré môžu naplno poslúžiť aj niekoľko rokov prevažne pre malé a stredné podniky, projekty a podnikateľov. Priamo u nás nevznikla žiadna stránka, ktorá by bola drahšia ako 350 € s DPH.

Netvoríme komplikované databázové systémy a eshopy. Sme však schopný v prípade takéhoto dopytu za priaznivú cenu pomôcť s inštaláciou riešení, ktoré sú bezplatné a dostupné na internete, upraviť niektoré vlastnosti týkajúce sa počítania cien, naučiť fungovanie skladového hospodárenia a fakturácie.